A07SR07SR30K254B
DigiKey Part Number
455-3654-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A07SR07SR30K254B
Description
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 10"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Tin
Number of Positions
7
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 2"
In-Stock: 0
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 6"
In-Stock: 419
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 12"
In-Stock: 533
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 4"
In-Stock: 1003
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 8"