A07SR07SR30K254A
DigiKey Part Number
455-3653-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A07SR07SR30K254A
Description
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 10"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish
Tin
Number of Positions
7
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 2"
In-Stock: 5487
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 6"
In-Stock: 0
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 12"
In-Stock: 842
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 4"
In-Stock: 990
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 8"