Image for A06SR06SR30K254B is not available
A06SR06SR30K254B
DigiKey Part Number
455-3648-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A06SR06SR30K254B
Description
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 10"
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Tin
Number of Positions
6
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 2"
In-Stock: 4096
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 6"
In-Stock: 2226
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 12"
In-Stock: 357
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 4"
In-Stock: 992
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 8"