A06SR06SR30K254A
DigiKey Part Number
455-3647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A06SR06SR30K254A
Description
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 10"
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.833' (254.00mm, 10.00")
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish
Tin
Number of Positions
6
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 262
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 2"
In-Stock: 2970
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 6"
In-Stock: 940
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 12"
In-Stock: 478
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 4"
In-Stock: 937
JUMPER 06SR-3S - 06SR-3S 8"