A05SR05SR30K254B
DigiKey Part Number
455-3642-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A05SR05SR30K254B
Description
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 10"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Tin
Number of Positions
5
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 2"
In-Stock: 1226
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 6"
In-Stock: 940
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 12"
In-Stock: 688
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 4"
In-Stock: 1163
JUMPER 05SR-3S - 05SR-3S 8"