EMCP101W102M1GV001T
DigiKey Part Number
709-EMCP101W102M1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-EMCP101W102M1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
709-EMCP101W102M1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMCP101W102M1GV001T
Description
CAP PASSTHRU 1000PF 100V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF Feed Through Capacitor 100V 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
EMCP101W102M1GV001T Models
Category
Voltage - Rated
100V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Capacitance
1000 pF
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Tolerance
±20%