Q 0,032768-JTX310-7-10-T3-HMR-LF
DigiKey Part Number
1908-1324-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1324-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1324-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
7pF
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms