Q 0,032768-JTX210-12,5-20-T3-HMR-80K-LF
DigiKey Part Number
1908-Q0,032768-JTX210-12,5-20-T3-HMR-80K-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-Q0,032768-JTX210-12,5-20-T3-HMR-80K-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
1908-Q0,032768-JTX210-12,5-20-T3-HMR-80KLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL 32.768KHZ 12.5PF 80KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency Stability
±400ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)