MX84B024PF1
DigiKey Part Number
670-MX84B024PF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B024PF1
Description
CONN PLUG HSG 24POS 2.20MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Latch Holder
Contact Type
Male Pin
Pitch
0.087" (2.20mm)