DX07W024JA2R1000
DigiKey Part Number
670-3102-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-3102-1-ND - Cut Tape (CT)
670-3102-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX07W024JA2R1000
Description
CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 2.0 Receptacle Connector 24 Position Board Edge, Surface Mount, Right Angle
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DX07W024JA2R1000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Ingress Protection
IPX8 - Waterproof
Manufacturer
JAE Electronics
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
0.25A, 1.25A, 5A, 6.25A
Part Status
Active
Voltage - Rated
48V