TST36PA00
TST36PA00
ITT Cannon's Trident Connectors
TST36PA00
DigiKey Part Number
1003-2468-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TST36PA00
Description
CONN PLUG HSG 36POS 5.08MM
Detailed Description
36 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.200" (5.08mm)
Category
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type
Latch Lock
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.200" (5.08mm)