TST24PH00
DigiKey Part Number
TST24PH00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TST24PH00
Description
CONN PLUG HSG 24POS 5.08MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.200" (5.08mm)
Category
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type
Latch Lock
Connector Type
Features
Strain Relief
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.200" (5.08mm)