SQ10A-R33MHF
DigiKey Part Number
3013-SQ10A-R33MHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQ10A-R33MHF
Description
FIXED IND 330NH 33A 1.3 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Inductor 33 A 1.3mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
50A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.3mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.339" W (12.50mm x 8.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)