AF13A-120K
DigiKey Part Number
3013-AF13A-120KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF13A-120K
Description
FIXED IND 120NH 66A 0.17 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Shielded Inductor 66 A 0.17mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.17mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
500 kHz
Size / Dimension
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)