CLK-R010-1.0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLK-R010-1.0 |
Description | RESISTOR |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200 Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.060" L x 0.120" W (1.52mm x 3.05mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |