TC275T64F200NDCKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC275T64F200NDCKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC275T64F200NDCKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC275T64F200NDCKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC275T64F200NDCKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Tri-Core 200MHz 4MB (4M x 8) FLASH PG-LQFP-176-22
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC275T64F200NDCKXUMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
64K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
472K x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 40x12b, 6 x Sigma-Delta
Core Processor
TriCore™
Oscillator Type
External
Core Size
32-Bit Tri-Core
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
200MHz