ISZ015N04NM7VATMA1
DigiKey Part Number
448-ISZ015N04NM7VATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISZ015N04NM7VATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISZ015N04NM7VATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISZ015N04NM7VATMA1
Description
ISZ015N04NM7VATMA1
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 40 V 32A (Ta), 177A (Tc) 3W (Ta), 94W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8 FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISZ015N04NM7VATMA1 Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.4mOhm @ 50A, 15V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
3.15V @ 36µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
46 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2400 pF @ 20 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 94W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8 FL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V, 15V