IQDH45N04LM6SCATMA1
DigiKey Part Number
448-IQDH45N04LM6SCATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IQDH45N04LM6SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IQDH45N04LM6SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IQDH45N04LM6SCATMA1
Description
OPTIMOS POWER MOSFETS 25 V - 150
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 40 V 58A (Ta), 611A (Tc) 3W (Ta), 333W (Tc) Surface Mount PG-WHSON-8-U02
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IQDH45N04LM6SCATMA1 Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
0.49mOhm @ 50A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
2.3V @ 1.449mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
78 nC @ 4.5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
12000 pF @ 20 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 333W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-WHSON-8-U02
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V