IM69D130V01XTSA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IM69D130V01XTSA1 |
Description | MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI -36DB |
Manufacturer Standard Lead Time | 39 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 Hz ~ 20 kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.62 V ~ 3.6 V Omnidirectional (-36dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IM69D130V01XTSA1 Models |
Category | S/N Ratio 69dB |
Manufacturer Infineon Technologies | Voltage Range 1.62 V ~ 3.6 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply 1.3 mA |
Part Status Active | Port Location Bottom |
Type MEMS (Silicon) | Termination Solder Pads |
Output Type Digital, PDM | Size / Dimension 0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm) |
Direction Omnidirectional | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Frequency Range 20 Hz ~ 20 kHz | Shape Rectangular |