IAUC120N04S6N010ATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 4.980
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 40 V 150A (Tc) 150W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-34
IAUC120N04S6N010ATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUC120N04S6N010ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUC120N04S6N010ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUC120N04S6N010ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUC120N04S6N010ATMA1
Description
MOSFET N-CH 40V 150A TDSON-8-34
Detailed Description
EDA/CAD Models
IAUC120N04S6N010ATMA1 Models
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
108 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6878 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
150W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C