FP15R12W1T4PBPSA1
DigiKey Part Number
FP15R12W1T4PBPSA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP15R12W1T4PBPSA1
Description
IGBT MODULE 1200V 30A MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 30 A Chassis Mount Module
Category
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
890 pF @ 25 V
Series
Input
Three Phase Bridge Rectifier
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
IGBT Type
Trench Field Stop
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
30 A
Base Product Number
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.25V @ 15V, 15A