BAS7005E6327HTSA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS7005E6327HTSA1 |
Description | DIODE ARRAY SCHOT 70V 70MA SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 70 V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BAS7005E6327HTSA1 Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Manufacturer Infineon Technologies | Reverse Recovery Time (trr) 100 ps |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package PG-SOT23 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA |