BAS7004E6327HTSA1 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 400
STMicroelectronics
onsemi
Panjit International Inc.
Diode Array 1 Pair Series Connection 70 V 70mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
BAS7004E6327HTSA1
DigiKey Part Number
BAS7004E6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS7004E6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BAS7004E6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS7004E6327HTSA1
Description
DIODE ARRAY SCHOT 70V 70MA SOT23
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
PG-SOT23
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA