GT5Y-4SN1D24
DigiKey Part Number
1885-1413-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT5Y-4SN1D24
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 220V
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay 4PDT (4 Form C) 0.1 Sec ~ 10 Min Delay 3A @ 220VAC/30VDC Socketable
Category
Circuit
4PDT (4 Form C)
Manufacturer
IDEC
Delay Time
0.1 Sec ~ 10 Min
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 220VAC/30VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
24VDC