20525-030E-02
DigiKey Part Number
5378-20525-030E-02TR-ND - Tape & Reel (TR)
5378-20525-030E-02CT-ND - Cut Tape (CT)
5378-20525-030E-02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20525-030E-02
Description
CABLINE-CA RECEPTACLE 30P
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.016" (0.40mm) Surface Mount, Right Angle Gold
Insulation Height
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Voltage Rating
100VAC