Image for U.FL-LPHF6-088N2T-A-80 is not available
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80
DigiKey Part Number
26-U.FL-LPHF6-088N2T-A-80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80
Description
COAX CBL U.FL TO CABLE 3.1"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to Cable 1.37mm OD Coaxial Cable 3.150" (80.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80 Models
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
3.150" (80.00mm)
Series
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Style
U.FL (UMCC) to Cable
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C