HIF3GA-2.54SP
DigiKey Part Number
H122693-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF3GA-2.54SP
Description
CONN HSG
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 x 2) Position Shunt Connector Black Closed Top 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HIF3GA-2.54SP Models
Category
Number of Positions or Pins (Grid)
2 (1 x 2)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Pitch
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bag
Height
0.264" (6.70mm)