FX23-20S-0.5SV10
DigiKey Part Number
H125052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX23-20S-0.5SV10
Description
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 (20 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FX23-20S-0.5SV10 Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)