BM23PF0.8-10DS-0.35V(895) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BM23PF0.8-10DS-0.35V(895) |
Description | CONN RCPT 10POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BM23PF0.8-10DS-0.35V(895) Models |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 0.8mm |
Number of Positions 10 | Height Above Board 0.031" (0.80mm) |
Pitch 0.014" (0.35mm) | Base Product Number |