S01-40150600
DigiKey Part Number
952-S01-40150600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S01-40150600
Description
RF SHIELD 40X15X6MM 0.3MM THICK
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Cover 0.591" (15.00mm) X 1.575" (40.00mm) Non-Vented Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S01-40150600 Models
Category
Height - Overall
0.236" (6.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Length - Overall
1.575" (40.00mm)
Packaging
Box
Width - Overall
0.591" (15.00mm)