R25-3000302
DigiKey Part Number
R25-3000302-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R25-3000302
Description
HEX STANDOFF M2.5X0.45 BRASS 3MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M2.5x0.45 Brass 0.118" (3.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R25-3000302 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.217" (5.50mm) Hex
Series
Between Board Height
0.118" (3.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.315" (8.00mm)