M80-FC20868FC-0150L
DigiKey Part Number
952-M80-FC20868FC-0150L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-FC20868FC-0150L
Description
CBL J-TEK FMALE 8POS 150MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")