G125-MS15005M2P
G125-MS15005M2P
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-MS15005M2P
DigiKey Part Number
952-3679-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MS15005M2P
Description
CONN HEADER SMD 50POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 50 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MS15005M2P Models
Category
Fastening Type
Threaded
Mfr
Insulation Height
0.193" (4.90mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A per Contact
Style
Voltage Rating
450V
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Mated Stacking Heights
7.35mm, 7.45mm, 7.8mm