B1501TW--20P001013U1930
DigiKey Part Number
3147-B1501TW--20P001013U1930TR-ND - Tape & Reel (TR)
3147-B1501TW--20P001013U1930CT-ND - Cut Tape (CT)
3147-B1501TW--20P001013U1930DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B1501TW--20P001013U1930
Description
LED WHITE 1206 SMD
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.2V 1206 (3216 Metric)
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V
Mfr
Current - Test
20mA
Digi-Reel®
Viewing Angle
130°
Supplier Device Package
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Size / Dimension
3.20mm L x 1.60mm W
Lens Size
2.00mm x 1.60mm
Height (Max)
1.20mm