FO3HSKDM33.333-T2
DigiKey Part Number
631-FO3HSKDM33.333-T2TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FO3HSKDM33.333-T2CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FO3HSKDM33.333-T2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FO3HSKDM33.333-T2
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)