ROA170163/4
DigiKey Part Number
2166-ROA170163/4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROA170163/4
Description
EVAL BOARD FOR PMU8418
Detailed Description
PMU8418 - 1 Non-Isolated Output DC/DC Converter Evaluation Board
Category
Voltage - Output
0.6V ~ 5.5V
Current - Output
8A
Voltage - Input
4.5V ~ 17V
Main Purpose
DC/DC Converter
Utilized IC / Part
PMU8418
Power - Output
44W