PLT18/10/2/S-3F46
PLT18/10/2/S-3F46
PLT18/10/2/S-3F46
DigiKey Part Number
1779-1145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT18/10/2/S-3F46
Description
FERRITE CORE PLT 3F46
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3F46 Ferrite Core PLT Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.094" (2.40mm) Height
Category
Material
3F46
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.094" (2.40mm)
Part Status
Active
Length
0.709" (18.00mm)
Core Type
PLT
Width
0.394" (10.00mm)