EMF2449A1-10MH4L
DigiKey Part Number
776-EMF2449A1-10MH4L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMF2449A1-10MH4L
Description
EMBED,ASSY,D1.13,MHF4L 100MM,FLE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN PCB Trace I-PEX MHF4L Surface Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Ezurio
VSWR
2
Series
Gain
2.8dBi, 3.4dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 100mm
Part Status
Active
Termination
I-PEX MHF4L
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.3875GHz
Applications
WLAN
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.875GHz