TLJ-200-01
DigiKey Part Number
RP1015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLJ-200-01
Description
CBL CLIP TWIST LOCK NAT PUSH IN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Twist Lock Natural Push In 0.150" ~ 0.250" (3.81mm ~ 6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLJ-200-01 Models
Category
Color
Natural
Manufacturer
Essentra Components
Length
0.470" (11.94mm)
Series
Width
0.200" (5.08mm)
Packaging
Bulk
Height
0.840" (21.34mm)
Part Status
Active
Panel Hole Size
0.187" (4.75mm)
Type
Clip, Twist Lock
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.150" ~ 0.250" (3.81mm ~ 6.35mm)
Panel Thickness
0.031" ~ 0.078" (0.79mm ~ 1.98mm)