SHR-20-PPB
DigiKey Part Number
RPC2093-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SHR-20-PPB
Description
SLIT WRAP 0.787" X 98.43' BLACK
EDA/CAD Models
SHR-20-PPB Models
Category
Diameter - Inside, Expanded
0.906" (23.00mm)
Material
Polypropylene (PP)
Wall Thickness
0.035" (0.89mm)
Slit Harness
Base Product Number
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.787" (20.00mm)