MWSLTB-1-19
DigiKey Part Number
RPC1242-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSLTB-1-19
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle on Base Natural Fastener 0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
EDA/CAD Models
MWSLTB-1-19 Models
Length
0.400" (10.16mm)
Series
Width
0.350" (8.89mm)
Height
0.280" (7.11mm)
Panel Hole Size
0.125" (3.18mm)
Type
Clip, Wire Saddle on Base
Opening Size
0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)