MWSLT-1-19
DigiKey Part Number
RPC1241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSLT-1-19
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE PUSH IN
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Natural Push In 0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
EDA/CAD Models
MWSLT-1-19 Models
Length
0.340" (8.64mm)
Series
Width
0.080" (2.03mm)
Height
0.190" (4.83mm)
Panel Hole Size
0.067" (1.70mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Opening Size
0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
Panel Thickness
0.063" (1.60mm)