62MP1000
DigiKey Part Number
RPC7066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP1000
Description
HOLE PLUG 1.000" NYLON BLACK
Detailed Description
Hole Plug 1.000" (25.40mm) 1" Nylon Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62MP1000 Models
Hole Diameter
1.000" (25.40mm) 1"
Flange Diameter
1.203" (30.56mm)
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"