62MP0250
DigiKey Part Number
RPC7077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP0250
Description
HOLE PLUG 0.250" NYLON BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 0.250" (6.35mm) 1/4" Nylon Black
EDA/CAD Models
62MP0250 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Flange Diameter
0.312" (7.92mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.062" (1.57mm)