13RS025024
DigiKey Part Number
145-13RS025024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS025024
Description
ROUND SPACER NYLON 8.81MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.347" (8.81mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS025024 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Inside
0.131" (3.33mm)
Series
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Between Board Height
0.347" (8.81mm)
Part Status
Active
Length - Overall
0.347" (8.81mm)