010632WF025
DigiKey Part Number
RPC7903-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
010632WF025
Description
MACH SCREW PAN PHILLIPS #6-32
Detailed Description
#6-32 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Nylon
EDA/CAD Models
010632WF025 Models
Category
Thread Size
#6-32
Head Diameter
0.217" (5.51mm)
Series
Head Height
0.243" (6.17mm)
Length - Below Head
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall
0.493" (12.52mm)