TSX-3225 16.0000MF18X-AC0
DigiKey Part Number
SER4070TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4070CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4070DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 16.0000MF18X-AC0
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Detailed Description
16 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
TSX-3225 16.0000MF18X-AC0 Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±18ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)