SG-210STF 12.0000ML5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG-210STF 12.0000ML5 |
Description | XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.8mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (2.5x2) |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Function Standby (Power Down) | Current - Supply (Disable) (Max) 2.7µA |
Output CMOS | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V |