FA-238 24.0000MB-C3
DigiKey Part Number
SER3689TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3689CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3689DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 24.0000MB-C3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±50ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238 24.0000MB-C3 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)