FA-128 25.0000MF20X-W3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 5.705
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
ECS Inc.
Jauch Quartz
Jauch Quartz
25 MHz ±10ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 25.0000MF20X-W3
DigiKey Part Number
FA-12825.0000MF20X-W3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 25.0000MF20X-W3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 25.0000MF20X-W3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)